Acasă Forum
FR RO
Bine ai venit, Vizitator
Nume utilizator Parolă: Amintește-mă

Sesiune de informare pentru noii-veniti in Québec
(1 vizualizează) (1) Vizitator
  • Pagina:
  • 1

SUBIECT: Sesiune de informare pentru noii-veniti in Québec

Sesiune de informare pentru noii-veniti in Québec 25 Feb 2013 13:43 #366

Centre d'Action socio- communautaire de Montréal va invita sa participati la o sesiune de informare pe tema valorilor societatii quebecoise versus valorile tarii de origine, socul cultural si mijloacele pentru facilitarea adaptarii in Québec.
Pentru inscriere, sugestii si informatii, va rog sa ne contactati la 514-842.8045, sau prin e-mail la adresa Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .
Puteti de asemenea sa consultati situl organismului nostru la adresa www.cascmontreal.ca la sectiunea Nouveautés.
Sesiunea va avea loc vineri, 8 martie 2013,intre orele 13h30 si 16h30, la adresa: 32,boul. St-joseph Ouest,Montréal.
  • cascm
  • Deconectat
  • Fresh Boarder

Rasp: Sesiune de informare pentru noii-veniti in Québec 25 Feb 2013 13:54 #367

Buna ziua, Nicoleta.
Am putea pune bannerul Centrului vostru pe site, pe prima pagina. Mi=-ar fi si mie mai simplu sa aflu despre atelierele voastre din timp. Mi-ar placea sa beneficieze cat mai multa lume de ele. Si daca aveti pliante, va indemn sa le aduceti la comunitate, sa le dam in mana la oameni.
Daca aveti un banner, dimensiunile (234x90px), ar fi minunat
Daca sunteti de acord, scrieti-mi la Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza
Succes, Ala Mindicanu
  • Pagina:
  • 1
Pagina a fost creată în: 0.27 secunde