Acasă Forum
FR RO
Bine ai venit, Vizitator
Nume utilizator Parolă: Amintește-mă

Comunitatea din Quebec a votat activ
(1 vizualizează) (1) Vizitator
  • Pagina:
  • 1

SUBIECT: Comunitatea din Quebec a votat activ

Comunitatea din Quebec a votat activ 29 Nov 2010 06:02 #119

** În această temă se discută despre articolul: Comunitatea din Quebec a votat activ **

În ziua de 28 noiembrie 2010 în Republica Moldova s-au desfăşurat alegeri parlamentare anticipate. Membrii comunităţii noastre au participat activ la scrutin, 1427 de persoane prezentându-se la secţia de votare nr. 370 din Montréal. Datoria de cetăţean şi-au făcut-o şi numeroşi moldoveni din Ottawa, Québec şi Vermont (SUA).

Iată cum s-au repartizat voturile:

PLDM - 591 (41,50%)
PL
– 583 (40,94%)
PCRM
- 82 (5 76%)
PDM
- 73 (5,13%)

Ceilalţi candidaţi nu au trecut pragul de 4%.

Aducem mulţumiri tuturor celor care au participat la vot, precum şi membrilor biroului electoral, observatorilor şi voluntarilor care au pus umărul la buna desfăşurare a alegerilor.
  • admin

Re: Comunitatea din Quebec a votat activ 29 Nov 2010 10:52 #120

Vreau sa multumesc CMQ pentru aportul adus intru organizarea sectie de votare aici in Montreal unde noi cetateni ai Republicii Moldova fiind departe de tara am putut sa ne exercitam votul.Munca depusa de achipa CMQ, observatori si benevoli a fost enorma. Va multumim mult!!!
  • Adrina
  • Deconectat
  • Fresh Boarder

Re: Comunitatea din Quebec a votat activ 29 Nov 2010 13:57 #121

imi pare bine ca au participat asa multa lume la votare,imi pare rau ca s-au gasit si careva care mai gindesc sovietic.Sa le dea Domnul Sanatate!
  • natabod
  • Deconectat
  • Fresh Boarder
  • Pagina:
  • 1
Pagina a fost creată în: 0.29 secunde