Acasă Forum
FR RO
Bine ai venit, Vizitator
Nume utilizator Parolă: Amintește-mă

Consultatii gratis
(1 vizualizează) (1) Vizitator
  • Pagina:
  • 1

SUBIECT: Consultatii gratis

Consultatii gratis 02 Mar 2012 16:08 #225

Buna ziua,

Ma numesc Gheorghe Rusu, sunt Consultant in Imigratie, membru ICCRC si MICC.

Mi-ar face placere sa va raspund pe acest forum sau sa ne intilnim la mine in birou pentru a discuta orice intrebare pe care o aveti referitor la imigrarea in Canada.

Mai jos sunt coordonatele mele:

1980 Sherbrooke West, suite 900
Montreal, Quebec
H3H 1E8

Tel: 514 992 4877
E-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza
Următorii utilizatori v-au mulțumit: ciliuta

Rasp: Consultatii gratis 25 Oct 2012 08:41 #322

buna ziua!! ma scuzati am si eu o intrebare, care este procedura de emigrare in canada , va rog doar citeva cuvinte!!!!trebuie sa fii neaparat casatorit??? sau va rog mai multe detalii!!! multumesc, astept raspuns!
  • mark
  • Deconectat
  • Fresh Boarder

Rasp: Consultatii gratis 25 Oct 2012 10:38 #324

Buna ziua Mark,

Procedura de a imigra in Canada se face la doua niveluri: Federal (daca satisfaceti criteriilor federale de selectare) sau Provincial (daca satisfaceti criteriilor provinciale de selectie).

Pentru a imigra trebuie sa satisfaceti criteriilor (ex: profesie, cunoasterea limbilor engleza si franceza, experienta de lucru etc.). Nu este neaparat sa fiti casatorit, totul depinde de punctele pe care le acumulati.

Daca doriti, noi putem sa facem o evaluare gratuita a candidaturii d-voastra. Scrieti-ne un e-mail la adresa urmatoare: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

O sa va trimitemi un questionar pentru a avea informatia de baza pentru a vedea daca satisfaceti criteriilor si in care program e mai bine sa depuneti un dosar.

Nu ezitati sa ne contactati daca mai aveti careva intrebari.

Numai bine,

Gheorghe Rusu

Rasp: Consultatii gratis 21 Feb 2013 05:30 #362

Buna ziua.Doresc sa ma informez asupra citorva intrebari,va rog mult.Dorim sa emigram in Canada,familia noastra compusa din 3 membri dispunem de cetatenie portugheza.E posibil de obtinut aceste permis Quebec acolo pe loc ?Intrucit avem cetatenie portugheza putem intra in tara ca oaspeti (conf,acordului dintre aceste 2 tari).Exista posibilitati acolo pe loc de a scolariza copilul ?multumesc mult.astept raspuns.
  • ciliuta
  • Deconectat
  • Fresh Boarder

Rasp: Consultatii gratis 22 Feb 2013 12:53 #363

Buna ziua,

Pentru a depune un dosar de imigrare in interiorul Canadei, trebuie sa aveti un permis de sedere (studii sau lucru) valabil pe minim un an.

Ca cetateni a Portugaliei, nu aveti nevoie de viza pentru a vizita Canada. Dar ca turisti aveti dreptul sa va aflati maxim 6 luni in Canada. In asa circumstante nu aveti dreptul sa depuneti un dosar de imigrare aflindu-va in Canada.

Daca doriti, noi putem sa facem o evaluare a sanselor de a imigra. Scrieti-ne un mesaj pe e-mailul de mai jos si noi o sa va transmitem un questionar.

Numai bine,

Gheorghe Rusu

IMMIGRATION AND RECRUITMENT AGENCY CANIMEX INC.

GHEORGHE RUSU
1980 Sherbrooke West
suite 900-10
Montreal, Quebec, CANADA
H3H 1E8

Telephone: +1.514.992.4877
canada-immigration-canimex.ca

Veuillez noter que, sauf avis contraire du correspondant ou circonstance particuliere, le courriel est considere par le consultant comme un moyen adequat de communication, au meme titre que le courrier ordinaire. Le present courriel est destine uniquement au(x) destinataire(s) susmentionne(s). Son contenu est confidentiel et releve du secret professionnel du consultant. Si vous avez recu cette communication par erreur, veuillez nous en aviser immediatement et effacer l'original, sans en tirer de copie, en devoiler le contenu ni prendre quelque mesure fondee sur celui-ci.

Please note that, unless a notice to the contrary by the recipient or special circumstances, the use of e-mail is considered by the consultant as an adequate mean of communication, equivalent to regular mail. The present message is intended only for the named recipient(s) above. Its content is confidential and protected by the consultant-client privilege. Should you have received this message by error, please notify us immediately and delete the original without making a copy, disclosing its content or taking any action based thereon.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: ciliuta

Rasp: Consultatii gratis 01 Aug 2013 10:18 #417

Buna ziua,
In urma noilor reguli din 1 august 2013 as vrea sa stiu daca experienta in munca este un factor eliminatoriu? Diploma mea este intr-un domeniu in care nu am lucrat niciodata(eu lucrind in alt domeniu) si este obtinuta cu mai mult de 5 ani in urma.Si inca o intrebare: nivelul intermediar avansat la limba franceza,adica B2 se refera la toate tipurile de diploma,am sansele sa obtin puncte daca am nivelul B1 la DELF?

Multumesc anticipat,
  • Greg
  • Deconectat
  • Fresh Boarder
Ultima editare: 01 Aug 2013 10:20  de Greg.

Rasp: Consultatii gratis 12 Aug 2013 11:29 #423

Buna ziua,

Daca in ultimii cinci (5) ani nu ati lucrat dupa profesie, atunci nu va calificati. Conditia este ca daca ati obtinut diploma cu mai mult de cinci ani in urma, atunci trebuie sa aveti minim un an de experienta profesionala. Daca nu satisfaceti acestui criteriu, dosarul o sa fie refuzat.

Criteriul cunoasterii limbii franceza se refera la toate diplomele.

Nu ezitati sa ma contactati daca aveti careva intrebari sau comentarii.

Numai bine,

Gheorghe Rusu

Rasp: Consultatii gratis 01 Oct 2015 03:07 #764

Buna ziua, as dori sa obtin informatie referitor la emigrare in regiunea Quebec

Sudiile sunt finisate in marketing - si lucrez in vinzari, se considera vinzarile ca activitate profesionala! (lucrez oficial de mai mult de 2 ani!

si inca o intrebare, cum sa procedez corect, vreau sa depun dosarul dar inca nu am certificatul de casatorie, cum includ partenera in dosar, si daca nu o sa intimpin dificultati atunci cind voi avea certificatul de casatorie?
  • Sirocco
  • Deconectat
  • Fresh Boarder

Rasp: Consultatii gratis 08 Feb 2016 11:12 #812

Buna ziua,

Noi sintem stabiliti in Canada in Montreal de acum un an si 6 luni.

Mama mea sta la noi cu viza turistica.

Putem sa incepem procesul de sponsorizare si cit va costa?

Merci
  • maziantic
  • Deconectat
  • Fresh Boarder
  • Pagina:
  • 1
Pagina a fost creată în: 0.56 secunde